Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Nie czekając na jutro

Aktualny numer

  • Profilaktyka
    Uciekaj albo walcz
    Wydaje Ci się, że wiesz, jak się zachować, gdy zostaniesz napadnięta? Czy potrafisz ocenić swoje szanse? Czy wiesz, jaką postawę przyjąć, by nie stracić równowagi? Wiesz, jak utrzymywać dystans od agresora? Znasz czułe miejsca na ciele, w które możesz uderzyć, by zwiększyć dystans? Jeśli umiesz odpowiedzieć na te pytania, być może byłaś na kursie samoobrony dla kobiet organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Opolu.
  • Prawo
    Nieletni w ustawie
    Jednym z elementów mających wpływ na rodzaj odpowiedzialności jest wiek osoby, która przez swoje zachowanie popadła w konflikt z prawem. Szczególną grupą są osoby posiadające status nieletniego.
  • Współpraca międzynarodowa
    20 lat obecności polskiej Policji w Unii Europejskiej
    Polska w Unii Europejskiej – nowa jakość w wymiarze bezpieczeństwa 4 maja 2024 r. minęło 20 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wraz z Polską do Unii weszło wówczas dziewięć innych państw i było to największe w historii rozszerzenie Wspólnoty, która dziś liczy sobie 27 członków. To historyczne wydarzenie dało naszemu krajowi wiele nowych możliwości.
  • Historia
    Załatwić go ostatecznie
    Mieszkańcy kamienicy w centrum Łodzi usłyszeli trzy strzały, a kilka minut potem jeden z lokatorów znalazł na klatce schodowej zwłoki mężczyzny. Wezwana Policja zjawiła się na miejscu po kilkunastu minutach. Już ze wstępnych oględzin wynikało, że strzały były oddane z bliskiej odległości, w pierś i w głowę.
  • Kraj
    O prawach człowieka i Policji w Sejmie
    Od 14 do 16 kwietnia w Sejmie RP odbyła się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Praw Człowieka „75 lat oddziaływania Rady Europy na kształtowanie europejskiej przestrzeni w obszarach demokracji, praworządności i ochrony praw człowieka”. Policję w imieniu komendanta głównego Policji insp. Marka Boronia reprezentował jego pełnomocnik ds. ochrony praw człowieka insp. Krzysztof Łaszkiewicz.
  • Prawo
    Prawne aspekty korekty płci
    Transseksualizm jest zjawiskiem zarówno społecznym, jak i medycznym. W Polsce, odmiennie niż w wielu innych krajach, nie tylko europejskich, nie obowiązują regulacje normujące sytuację prawną osób poddawanych procedurom zmiany płci.

Archiwum