Mężczyzna uratowany od zamarznięcia - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna uratowany od zamarznięcia

Data publikacji 23.01.2013

Dzięki telefonicznej informacji o nietrzeźwym mężczyźnie, policjanci podjęli interwencję wobec leżącego 38 – letniego mężczyzny, którego przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego. Gdyby nie zgłoszenie mroźna noc mogłaby się zakończyć dla niego tragicznie.

Wczoraj około godziny 21.00 augustowscy policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który leży w śniegu przy ulicy Zawilcowej w Augustowie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali leżącego na ziemi 38 – letniego mieszkańca gminy Bargłów Kościelny od którego wyczuwana była wyraźna woń alkoholu. Mężczyzna był mocno wyziębiony i uskarżał się na ból rąk i nóg. Funkcjonariusze wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego, dla którego przekazali 38 – latka. Gdyby nie telefon przypadkowej osoby, mężczyzna mógłby nie przeżyć tej mroźnej nocy.

Augustowscy policjanci apelują.
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI i reagujmy w tego typu sytuacjach. W przypadku zauważenia osób narażonych na wychłodzenie organizmu, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 lub komórkowym 112, pogotowiu ratunkowemu - 999, bądź też zadzwońmy pod bezpłatny całodobowy numer telefonu Centrum Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku – 800 444 989. Nasz jeden telefon może uratować życie.


*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl