Pijany uciekał przed policją i rozbił samochody - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany uciekał przed policją i rozbił samochody

Data publikacji 09.01.2014

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, rozbił samochód i próbował zepchnąć radiowóz z drogi. Po zatrzymaniu okazało się, 35 – letni mieszkaniec gminy Płaska nie posiada uprawnień do kierowania, a badanie alkomatem w jego organizmie wykazało 2,8 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia szeregu wykroczeń, do których się przyznał i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 5000 złotych. Mężczyzna usłyszał również zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

W miniony wtorek około godziny 20.00, augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, o nietrzeźwym kierowcy forda, który może poruszać się ulicą 3 – go Maja w Augustowie. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zauważyli wskazany pojazd. Mundurowi za pomocą sygnałów pojazdu uprzywilejowanego w ruchu wydali kierowcy polecenie do zatrzymania, jednak siedzący za kierownicą mężczyzna na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył i zaczął się oddalać w kierunku ulicy Wybickiego, a następnie ulicą Obrońców Westerplatte w kierunku Lipska. W trakcie ucieczki na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z tzw. łącznikiem dróg K-16 i W 664 uderzył w tył skręcającego w lewo golfa, którego zepchnął do przydrożnego rowu i odjechał z miejsca zdarzenia. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca forda zaczął zwalniać i swoim autem próbował zepchnąć z drogi jadący obok niego radiowóz. Chwilę później zatrzymał się, a funkcjonariusze natychmiast wyciągnęli go zza kierownicy auta. Okazało się, że kierowcą forda jest 35 – letni mieszkaniec gminy Płaska. Po zbadaniu alkomatem okazało się że mężczyzna ma w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Razem z nim jechali jego dwaj bracia, którzy mieli 2,6 oraz 2,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca auta został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj został przesłuchany w sprawie popełnionych wykroczeń tj.: dwukrotnego spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień, jazdę bez zapiętych pasów oraz przewożenia pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. 35 – latek przyznał się do wymienionych czynów i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 5000 złotych. Następnie mężczyzna trafił na kolejne przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzut przestępstwa prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl