Działania bezpieczna ósemka - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania bezpieczna ósemka

Data publikacji 14.03.2013

Wczoraj minął drugi dzień akcji „Bezpieczna ósemka”. W czasie środowych działań na drodze nr 8 skontrolowano blisko 250 pojazdów, zatrzymano 4 osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu, prawie 115 kierowców ukarano mandatami. Odzyskano także bmw, kradzione na terenie Niemiec.

Wczoraj minął drugi dzień akcji, podczas której 48 funkcjonariuszy Policji, patrolowało przebiegającą przez województwo podlaskie drogę krajową nr 8. W działaniach brały udział także inne służby mundurowe z terenu Podlasia. Podczas środowej realizacji „Bezpiecznej ósemki” mundurowi skontrolowali blisko 250 pojazdów sprawdzając także trzeźwość osób siedzących za kierownicą. Okazało się, że 4 kierowców zdecydowało się na jazdę po alkoholu. Zatrzymano także jednego kierującego posiadającego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi wspomagani przez radiowozy wyposażone w videorejestratory i ręczne mierniki prędkości ukarali mandatami blisko 115 kierowców. W czasie kontroli prowadzonych na drodze nr 8 - funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali w Augustowie na białoruskich tablicach rejestracyjnych bmv. Policjanci realizujący na tej trasie działania ustalili, że kontrolowany przez celników pojazd figuruje jako utracony na terenie Niemiec. Jakby tego było mało siedzący za kierownicą auta 21-letni obywatel Litwy w międzyczasie spowodował kolizję drogową. Mężczyzna trafił do aresztu, natomiast bmw o wartości około 90 tys. zł - na policyjny parking.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl