Trwają działania „Bezpieczna ósemka” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają działania „Bezpieczna ósemka”

Data publikacji 15.03.2013

Trwają działania „Bezpieczna ósemka”. W czasie czwartkowych działań na drodze nr 8 augustowscy policjanci skontrolowali blisko 50 pojazdów, z czego 20 kierowców ukarano mandatami. Poprzedniego dnia działań odzyskano także bmw, kradzione na terenie Niemiec.

Wczoraj minął trzeci dzień działań „Bezpieczna Ósemka” funkcjonariusze Policji wspomagani przez inne służby mundurowe z terenu województwa podlaskiego, patrolują przebiegającą przez województwo podlaskie drogę krajową nr 8. Podczas czwartkowej realizacji „Bezpiecznej ósemki” mundurowi z powiatu augustowskiego skontrolowali blisko 50  pojazdów z czego 20 kierowców zostało ukaranych mandatami. Podczas kontroli mundurowi sprawdzają stan trzeźwości osób siedzących za kierownicą, stan techniczny pojazdu, obowiązkowe wyposażenie pojazdu oraz dokumenty. Szczególną uwagę poświęcają również prawidłowemu przewożeniu dzieci w pojazdach. Wczoraj godzinach porannych w miejscowości Cisów kamera augustowskiego videorejestratora zarejestrowała wykroczenie popełnione przez kierowcę ciężarowej scanii z naczepą. 44 letni mieszkaniec powiatu zamojskiego wyprzedzał pod górkę, na podwójnej linii ciągłej. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze ukarali go 200 złotowym mandatem karnym oraz przyznali 5 punktów karnych. Kilka minut później w miejscowości Podcisówek kierowca osobowego mercedesa zdecydował się na wyprzedzanie na skrzyżowaniu, na pasie dla skręcających w lewo. 36 – letni mieszkaniec Ełku został zatrzymany i przyjął mandat karny oraz liczbę punktów o takiej samej wartości jak kierowca scanii. W nocy ze środy na czwartek w czasie kontroli prowadzonych na drodze nr 8 - funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali w Augustowie bmw na białoruskich tablicach rejestracyjnych. Policjanci realizujący na tej trasie działania ustalili, że kontrolowany przez celników pojazd figuruje jako utracony na terenie Niemiec. Dodatkowo siedzący za kierownicą auta 21-letni obywatel Litwy w międzyczasie spowodował kolizję drogową. Mężczyzna trafił do aresztu, natomiast bmw o wartości około 90 tys. zł - na policyjny parking.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl