Z młotkiem na plebanię - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z młotkiem na plebanię

Data publikacji 14.01.2014

17-latek włamał się do plebanii i ukradł księdzu portfel z pieniędzmi. Nastolatek został zatrzymany przez augustowskich policjantów i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W minioną niedzielę nad ranem, kilka minut po godzinie 4.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie powiadomiony został o włamaniu do plebanii. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam ustalili, że sprawca wybił młotkiem szybę w drzwiach balkonowych, dostał się do wnętrza i zaczął przeszukiwać pomieszczenia zajmowane przez wikarego. Dźwięk tłuczonego szkła zbudził śpiącego w sąsiednim pokoju księdza, który zaczął rozmawiać z intruzem. Okazało się, że szuka on pieniędzy. Wtedy wikariusz rzucił mężczyźnie swój portfel, który sprawca zabrał i uciekł. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania złodzieja. W wyniku intensywnej pracy szybko ustalili, że może być nim 17-letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny. Mundurowi pojechali do podejrzewanego nastolatka, u którego znaleźli należący do księdza portfel z pieniędzmi. 17-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl