Tydzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Augustowie

Data publikacji 28.04.2013

Ponad tysiąc uczniów szkół podstawowych z Augustowa wzięło udział w marszu w ramach obchodów Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Spotkanie było również podsumowaniem działań Bezpieczne Miasto.

W miniony piątek w Augustowie obchodzono Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w ramach Drugiego Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest „Bezpieczeństwo pieszych – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w miastach”. W obchodach wzięło udział ponad 1000 uczniów szkół podstawowych oraz kilku przedszkoli z Augustowa. Wszyscy spotkali się na Rynku Zygmunta w Augustowie, a następnie wzięli udział w marszu głównymi ulicami miasta. Uczniowie byli ubrani w kamizelki odblaskowe oraz mieli przygotowane transparenty z hasłami dotyczącymi bezpieczeństwa pieszego uczestnika ruchu drogowego. To wspólne spotkanie było również podsumowaniem prowadzonych w minionych tygodniach działań Bezpieczne Miasto. Wówczas policjanci, władze miasta, kierownictwo wydziału oświaty, przedstawiciele Augustowskich Placówek kultury oraz ratownicy WOPR odwiedzali placówki oświatowe, rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i wręczali uczniom elementy odblaskowe. (więcej czytaj tutaj ). Na marszu nie zabrakło również przedstawicieli wymienionych instytucji, którzy ubrani w odblaskowe kamizelki wspólnie z uczniami przeszli głównymi ulicami miasta. W czasie marszu najmłodsi skandowali hasła związane z bezpieczeństwem pieszych w ruchu drogowym. Kolejnym punktem programu była prezentacja pojazdów oraz wyposażenia używanego przez służby. Uczniowie oglądali pojazdy Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, łódź ratunkową Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz mieli okazję przymierzyć elementy wyposażenia używanego w służbie. Jedną z atrakcji spotkania była prezentacja tresury psa służbowego, przygotowana przez policyjnych przewodników psów służbowych. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie z „lotu ptaka”. Przedsięwzięcie miało na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl