O mały włos od tragedii - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O mały włos od tragedii

Data publikacji 04.06.2013

Mało brakowało, a nocna przejażdżka łódką zakończyłaby się tragedią. Trzech mężczyzn wpadło do wody. U dwóch z nich alkomat wykazał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Dzisiaj kilka minut po godzinie 2.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o mężczyznach, którzy wpadli do wody jeziora Białego. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali na brzegu jeziora 28 – letniego mężczyznę, który oświadczył, że w wodzie są jego dwaj koledzy. Mężczyźni byli w znacznej odległości od brzegu i nie było ich widać. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce Straż Pożarną i do czasu przybycia ratowników utrzymywali z będącymi w wodzie mężczyznami kontakt głosowy oraz instruowali w jaki sposób mają postępować, aby zminimalizować zagrożenie. Po przybyciu Strażacy wciągnęli mężczyzn na pokład łodzi ratunkowej, przetransportowali do brzegu oraz owinęli kocami. Policjanci realizujący czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że trzej mężczyźni przebywający w jednym z ośrodków nad jeziorem Białe, kilka minut po godzinie 1.00 wzięli stojącą przy brzegu łódź i postanowili nią popływać. W pewnym momencie jednostka przewróciła się i cała trójka wpadła do wody. Dwóch mężczyzn zdołało dopłynąć do brzegu. Po dopłynięciu Jeden z nich zabrał z lądu drewniany element ogrodzenia i popłynął ratować kolegę, który został w wodzie. Mężczyźni byli zmęczeni i nie dali rady dopłynąć o własnych siłach do brzegu. Oczekiwali na przybycie pomocy trzymając się drewnianego elementu. Jak się później okazało tylko dzięki temu jeden z nich nie utonął. W wyniku dalszych czynności okazało się, że rozbitkowie wcześniej spożywali alkohol. Badanie alkomatem u jednego z nich wykazało 0,22 promila, a u dwóch pozostałych blisko promil alkoholu. Mężczyźni zostali dziś przesłuchani. Dwóch z nich odpowie przed sądem za naruszenie przepisów Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl