Owczarek pogryzł dziecko - szukamy właściciela psa - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Owczarek pogryzł dziecko - szukamy właściciela psa

Data publikacji 07.08.2013

Spacerującego po plaży z psem 12-latka zaatakował samotnie biegający owczarek niemiecki. Pogryzione dziecko z poważnymi ranami trafiło do szpitala. Teraz dokładny przebieg zdarzenia oraz właściciela psa ustalają augustowscy policjanci.

Wczoraj po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie poinformowany został o samotnie biegającym psie, który pogryzł dziecko. Do zdarzenia doszło na plaży jednego z ośrodków wczasowych nad jeziorem Necko. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam funkcjonariusze ustalili, że 12-latek podczas spaceru ze swoim psem został zaatakowany przez owczarka niemieckiego. W wyniku pogryzienia chłopak z poważnymi ranami został śmigłowcem przetransportowany do szpitala, natomiast schwytany przez mundurowych pies trafił na weterynaryjną obserwację. Teraz okoliczności zdarzenia oraz właściciela owczarka ustalają policjanci z Augustowa. Zwierzę na szyi miało charakterystyczną skórzaną brązową obrożę z umieszczonymi na niej dużymi ćwiekami.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w ustaleniu właściciela owczarka o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Augustowie pod numerem telefonu /87/ 643 93 33, bądź z najbliższą jednostką Policji telefon 997 lub komórkowy 112.

Policjanci przypominają także o obowiązkach dotyczących należytej kontroli (smycz, kaganiec), jakie ciążą nawłaścicielach czworonogów, zwłaszcza w miejscach ogólnodostępnych, gdzie pies nie może biegać bez żadnego nadzoru. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń, który mówi: Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel, a brak wyobraźni może doprowadzić do poważnej tragedii!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl