Uciekał ze skradziona skarbonką - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał ze skradziona skarbonką

Data publikacji 29.08.2013

Dzięki zdecydowanej reakcji aptekarki oraz przechodniów zatrzymano 29 – letniego mieszkańca Augustowa oraz odzyskano skradzione mienie. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież skarbonki z datkami na hospicjum dla dzieci. Augustowianin odpowie przed sądem.

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o kradzieży skarbonki z apteki przy ulicy Hożej w Augustowie. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Z ustaleń mundurowych wynika, że około godziny 17.00 do apteki wszedł 29 – letni mieszkaniec miasta, który poprosił farmaceutkę o sprzedaż akcesoriów medycznych. W czasie gdy kobieta poszła po towar, augustowianin odciął scyzorykiem linkę, za pomocą której przytwierdzona była do kasy skarbonka i wybiegł z nią z apteki. Kobieta ruszyła za nim w pościg wzywając przy tym pomocy. Wołanie usłyszał przebywający nieopodal, będący w czasie wolnym od służby funkcjonariusz policji. Policjant ruszył za mężczyzną. Po kilkudziesięciometrowym pościgu sprawca porzucił skarbonkę, której zawartość rozsypała się na chodniku. Z uwagi na fakt, że uciekający mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszowi, zaprzestał on pościgu i pozostał przy porzuconych pieniądzach. Kilkanaście metrów dalej uciekiniera zatrzymał jadący rowerem mężczyzna. Po chwili na miejscu pojawili się policjanci którzy doprowadzili sprawcę do jednostki Policji. Tam po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Dalsze ustalenia wskazują, że w skarbonce znajdowało się ponad 500 złotych datków przeznaczonych na hospicjum dla dzieci. 29 – letni mieszkaniec został zatrzymany. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl