Trwają działania „Bezpieczna Droga do Szkoły” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają działania „Bezpieczna Droga do Szkoły”

Data publikacji 23.09.2013

Augustowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie.

Początek każdego roku szkolnego jest okresem, w którym Policja realizuje działania pod nazwą "Bezpieczna Droga do Szkoły". W ramach działań funkcjonariusze w sposób szczególny dbają o bezpieczeństwo najmłodszych w rejonach szkół. Policjanci pełniący służbę na drogach przeprowadzają kontrole autobusów przewożących dzieci, sprawdzają ich stan techniczny oraz stan trzeźwości kierowców. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. W ramach działań policjanci odwiedzają również najmłodszych uczniów szkół podstawowych na terenie miasta i powiatu. Podczas spotkań mundurowi omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, radzą jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. Mundurowi uczestniczą również w zajęciach praktycznych podczas których uczniowie ćwiczą bezpieczne pokonywanie przejścia dla pieszych. W czasie spotkań policjanci przypominają najmłodszym o obowiązku noszenia przez dzieci elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl