Wizyta w komendzie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta w komendzie

Data publikacji 26.09.2013

Czym zajmuje się Policja? Jakie ma samochody? Kto odbiera telefon alarmowy? Dokąd trafiają niegrzeczni przestępcy? To tylko niektóre pytania na które augustowscy policjanci odpowiadali dzieciom z Oddziałów Przedszkolnych Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie.

W minioną środę augustowscy Policjanci mieli niecodziennych gości. Mundurowych odwiedziły dzieci uczęszczające do zerówki w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie. Podczas wizyty goście obejrzeli pojazdy wykorzystywane przez policjantów w codziennej pracy, zwiedzali budynek komendy oraz zadawali pytania związane z pracą policjantów. Następnie w ramach działań „bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze wyświetlili milusińskim filmy edukacyjne związane z bezpieczeństwem oraz omówili z dziećmi podstawowe zagrożenia mogące wystąpić w czasie drogi do szkoły, bądź powrotu do domu. Policjanci radzili również „zerówiakom” w jaki sposób postępować, aby ich unikać. Na zakończenie spotkania młodzi goście mieli możliwość przymierzenia wybranych elementów policyjnego wyposażenia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl