Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu oraz odzyskali auto - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu oraz odzyskali auto

Data publikacji 02.10.2013

22 – letni obywatel Litwy odjechał z osiedla kradzionym passatem. Chwilę później, w bezpośrednim pościgu został zatrzymany przez augustowskich policjantów. Samochód zostanie zwrócony właścicielowi.

W minioną niedzielę kilka minut po godzinie 23.00 policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli volkswagena, wyjeżdżającego z osiedla śródmieście. Mundurowi postanowili poddać auto kontroli, gdyż siedzący za kierownicą mężczyzna wzbudził ich podejrzenie. Funkcjonariusze ruszyli za passatem i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania. Na widok oznakowanego radiowozu, kierowca gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Kalinowo. Podczas policyjnego pościgu kierowca nie reagował na dawane przez funkcjonariuszy sygnały, zajeżdżał policjantom drogę, uniemożliwiał wyprzedzenie się i próbował doprowadzić do kolizji drogowej. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów uciekinier gwałtownie zahamował, porzucił pojazd i zaczął biec w kierunku pobliskich zarośli. Za nim ruszyli policjanci, którzy po kilkudziesięciometrowym sprincie zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że jest to 22 – letni obywatel Litwy. Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Augustowie, usłyszał zarzuty kradzieży samochodu, do których się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat oraz skazał go na karę 30 dni pozbawienia wolności. Skradzione auto policjanci przekażą właścicielowi.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl