Szkolenie policjantów i strażaków w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policjantów i strażaków w Augustowie

Data publikacji 28.10.2013

Podlascy policjanci pełniący służbę na wodach oraz funkcjonariusze Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wodno – Nurkowego Państwowej Straży Pożarnej ćwiczyli umiejętności ratowania osób tonących, które są niezbędne w ich codziennej pracy. Zorganizowany został także konkurs plastyczny pod hasłem „Policja i Straż Pożarna na rzecz bezpieczeństwa dzieci nad wodą”.

W miniony piątek w Augustowie odbyło się szkolenie doskonalące dla funkcjonariuszy pełniących służbę na akwenach. Uczestniczyło w nich 20 podlaskich policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych oraz 5 funkcjonariuszy Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wodno – Nurkowego Państwowej Straży Pożarnej. W ramach zajęć teoretycznych funkcjonariusze obu służb omówili tematy związane z bezpieczeństwem osobistym podczas realizacji zadań na wodzie oraz problemy, na jakie mogą natknąć się w trakcie pełnienia służby. Wymieniali się także własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami oraz podsumowali sezon wakacyjny 2013. Ponadto w ramach działań profilaktycznych policjanci Wydziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów trzech klas z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie im. I Pułku Ułanów Krechowieckich. Jego temat brzmiał: „Policja i Straż Pożarna, na rzecz bezpieczeństwa dzieci nad wodą”. Spośród najlepszych prac komisja wyłoniła zwycięzców. I miejsce zajęła klasa IIb. Dyplomy oraz nagrody wręczyli Komendant Powiatowy Policji w Augustowie oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy sprzętu specjalistycznego wykorzystywanego w służbie oraz ratownictwa wodnego przy użyciu łodzi służbowych zaprezentowane przez funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej. Na zakończenie szkolenia szef augustowskich policjantów, w imieniu Pierwszego Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, złożył podziękowania funkcjonariuszom pełniącym służbę na wodach w sezonie wakacyjnym 2013.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl