Sobotnie wypadki - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sobotnie wypadki

Data publikacji 12.11.2013

W ubiegłą sobotę doszło do dwóch wypadków drogowych. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzeń.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 10.00, w miejscowości Jasionowo, na drodze wojewódzkiej nr 664. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że jadący oplem 60 – letni mieszkaniec Suwałk stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia jadący autem 62 – letni pasażer doznał obrażeń głowy i został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację trepanacji czaszki. Pozostali dwaj pasażerowie nie odnieśli obrażeń ciała. Dalsze czynności na miejscu zdarzenia wykazały, że kierujący samochodem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Do kolejnego wypadku doszło po godzinie 17.00 na ulicy Brzostowskiego w Augustowie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że jadący passatem 51 – letni mieszkaniec Augustowa, potrącił 12 – letnią mieszkankę miasta, która przechodziła na drugą stronę jezdni na oznakowanym przejściu dla pieszych. Piesza ze wstrząśnieniem mózgu została przewieziona do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zaistniałych zdarzeń.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl