Zatrzymany sprawca włamania - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca włamania

Data publikacji 18.11.2013

W wyniku współpracy augustowskich i suwalskich policjantów zatrzymano sprawcę kradzież z włamaniem do jednego z domów w Augustowie. 19 – latek dodatkowo usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony piątek przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o kradzieży z włamaniem do jednego z domów w Augustowie. W wyniku kradzieży z domu zginęło ponad 7000 złotych, telefon komórkowy oraz zaparkowany na posesji samochód opel astra wraz z dokumentami i kluczykami. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca może poruszać się autem w kierunku Suwałk. Do działań włączyli się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, którzy poddali kontroli wskazany pojazd na rogatkach miasta. Wewnątrz auta znajdowało się trzech augustowian i jeden mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny w wieku od 17 – 19 lat. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nich ponad 2000 złotych oraz skradziony telefon komórkowy. Dodatkowo przy jednym z pasażerów mundurowi znaleźli foliowe torebki z zawartością zielonego suszu i białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że mogą być to środki odurzające. Cała czwórka trafiła do policyjnej izby zatrzymań. W sobotę trzech z zatrzymanych zostało przesłuchanych w charakterze świadka, natomiast 19 – letni mieszkaniec Augustowa usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do domu oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Młody mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i wniósł o dobrowolne poddanie się karze. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl