Zatrzymany 19 – latek i odzyskane auto - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 19 – latek i odzyskane auto

Data publikacji 19.11.2013

Policjanci zatrzymali 19 – letniego mieszkańca gminy Nowinka oraz odzyskali skradziony samochód. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież auta, kradzież paliwa, oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień w stanie nietrzeźwości. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godziną 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o kradzieży volkswagena polo. Do kradzieży doszło na jednej z posesji w gminie Nowinka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, że poprzedniej nocy sprawca wykorzystał fakt pozostawienia przez właściciela otwartego auta z kluczykami w stacyjce i odjechał. Kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży funkcjonariusze patrolujący teren miasta zauważyli poszukiwane auto jadące ulicą Mostową. Mundurowi ruszyli za samochodem i podjęli jego kontrolę na ulicy Młyńskiej. Za kierownicą samochodu siedział 19 – letni mieszkaniec gminy Nowinka. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie alkomatem natomiast wykazało w jego organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Dalsze ustalenia wskazały, że około godziny 20.00 kierowca zatankował na jednej ze stacji paliw i odjechał bez uiszczania opłaty za paliwo. Młody mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Pojazd został przekazany właścicielowi.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl