Uwaga na oszustów!!! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów!!!

Data publikacji 09.01.2012

W minionym tygodniu augustowscy policjanci odnotowali dwa zdarzenia dotyczące oszustw metodą "na wnuczka". W jednym z przypadków 87 - letnia mieszkanka miasta została oszukana na znaczną kwotę pieniędzy.

W każdym z przypadków metoda działania sprawców była taka sama. Oszuści dzwonili do wytypowanych wcześniej starszych osób, podszywali się za członków rodziny i twierdzili, że potrzebują natychmiastowej pożyczki. Zawsze twierdzili, że osobiście nie mogą stawić się po pieniądze i prosili o przekazanie ich osobie, która się po nie zgłosi. W taki sposób oszukano 87 – letnią mieszkankę Augustowa.

Policjanci apelują!!!

Postępujmy rozważnie i nie ulegajmy emocjom. Zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do naszych drzwi lub dzwonią i podszywają się za naszych bliskich. Bądźmy także podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas do szybkiego podjęcia ważnych finansowych decyzji. Nie dajmy się również nabrać na zachrypnięty, lub zmieniony głos szlochającego rzekomego wnuczka, bądź innego członka rodziny. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym. Zawsze skontaktujmy się z osobą, do której ma trafić pożyczka. O każdej próbie wyłudzenia natychmiast informujmy Policję.

NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!!!

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl