Wypadek z promilami - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek z promilami

Data publikacji 23.01.2012

Uszkodzone 3 pojazdy, 6 osób w szpitalu i zatrzymany po krótkim pościgu pijany kierowca – to efekt nocnego wypadku na krajowej 61. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustalają augustowscy policjanci.

W nocy z soboty na niedzielę około godziny 1.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie powiadomiony został o zderzeniu trzech pojazdów na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Bargłów Dworny. Na miejsce natychmiast wysłane zostały policyjne patrole. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że jadący w kierunku Netty kierowca audi w pewnym momencie z nieznanych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok naczepy ciągniętej przez volvo, z którym się wymijał. Następnie audi się odbiło i zderzyło czołowo z poruszającym się za ciężarówką osobowym renault. Zaraz po wypadku siedzący za kierownicą audi mężczyzna zaczął pieszo oddalać się z miejsca zdarzenia. Jednak chwilę później został zatrzymany. Okazało się, że 34-latek był pijany. Miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zderzenia z połamanymi żebrami i biodrem został przewieziony do szpitala. Trafiła tam też z urazem biodra i ogólnymi potłuczeniami 41-letnia kierująca renault oraz czwórka podróżujących z nią pasażerów w wieku od 32 do 77 lat. Natomiast dwóm mężczyznom jadącym ciężarówką nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że pozostali uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Teraz przyczyny i dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Augustowa.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl