Kolejne osoby uratowane przed zamarznięciem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne osoby uratowane przed zamarznięciem

Data publikacji 30.01.2012

W minioną sobotę augustowscy policjanci interweniowali wobec osób narażonych na wychłodzenie organizmu. Dzięki szybkiej interwencji na sygnał przechodniów mundurowi uratowali przed zamarznięciem trzy osoby.

Pierwszy sygnał augustowscy mundurowi otrzymali minionej soboty kilka minut po godzinie 7.00. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny leżącego na chodniku przy ulicy Portowej w Augustowie. Mocno wyziębiony mieszkaniec miasta został przewieziony do szpitala. Pół godziny przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie przyjął kolejne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na ulicy Wiejskiej. O następnej interwencji mundurowi zostali poinformowani o godzinie 14.00. Tym razem zgłoszenie dotyczyło mężczyzny leżącego na ulicy Norwida. W dwóch kolejnych przypadkach policjanci przewieźli mocno wyziębionych mężczyzn do miejsca zamieszkania, gdzie przekazano ich pod opiekę rodzinie.

W każdym z wymienionych przypadków udało się szybko zainterweniować dzięki sygnałowi przypadkowego przechodnia, który w prawidłowy sposób zareagował na widok leżącej, potrzebującej pomocy osoby.

Pamiętajmy, że okres zimowy jest szczególnie trudny i niebezpieczny dla osób bezdomnych, w podeszłym wieku i nietrzeźwych. Niskie temperatury, opady śniegu i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób. Dlatego też kolejny raz augustowscy policjanci apelują do wszystkich o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni!!! Zareaguj – zadzwoń na numer alarmowy Policji 997 (z telefonu komórkowego 112). Każdy sygnał dotyczący miejsca przebywania takiej osoby może uratować jej życie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl