Nie bądźmy obojętni - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni

Data publikacji 30.12.2014

Policjanci otrzymali informację o dwóch mężczyznach narażonych na wychłodzenie organizmu, którzy nie mieli gdzie spędzić mroźnej nocy. Funkcjonariusze przekazali ich pod opiekę pracowników izby wytrzeźwień, gdzie spędzili noc.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o dwóch mężczyznach, którzy są narażeni na wychłodzenie organizmu. Po przybyciu na miejsce interwencji, funkcjonariusze zastali pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, które w jednym z nieogrzewanych pustostanów na terenie miasta napotkały dwóch mężczyzn. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 40 – latek i jego 63 letni kompan nie posiadają stałego miejsca zamieszkania oraz są nietrzeźwi. Mężczyźni oświadczyli, że nie mają gdzie spędzić zbliżającej się mroźnej nocy. Z uwagi na fakt, że obaj znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu policjanci doprowadzili ich do izby wytrzeźwień, gdzie w ciepłych pomieszczeniach spędzili noc.

Policjanci apelują!!! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI i reagujmy w każdej sytuacji zagrożenia zdrowia, lub życia ludzkiego powiadamiajmy odpowiednie służby. W przypadku zauważenia osób narażonych na wychłodzenie organizmu, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 lub 112, pogotowiu ratunkowemu - 999, bądź też zadzwońmy pod bezpłatny całodobowy numer telefonu Centrum Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku – 800 444 989. Jeden telefon może uratować ludzkie życie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl