Nie bądźmy obojętni! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni!

Data publikacji 10.01.2015

Każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne czy niezaradne życiowo zagrożone zamarznięciem. Zwłaszcza teraz, gdy temperatury w nocy są niskie, zainteresujmy się czy ktoś w naszym otoczeniu nie potrzebuje pomocy. Nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować komuś życie.

Warunki atmosferyczne w okresie zimowym są bardzo trudne dla osób bezdomnych, samotnych, starszych, niezaradnych życiowo czy uzależnionych od alkoholu. Dlatego augustowscy mundurowi, podczas codziennej służby sprawdzają miejsca przebywania osób zagrożonych wychłodzeniem lub zamarznięciem. Policjanci kontrolują opuszczone budynki, ogródki działkowe, pomieszczenia piwniczne, klatki schodowe i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby będące w niebezpieczeństwie.

Dzięki sygnałom od mieszkańców miasta i gminy, mundurowi kilkukrotnie tej zimy interweniowali wobec osób narażonych na wychłodzenie organizmu i odwozili ich do miejsc gdzie można się ogrzać. W dalszym ciągu prosimy państwa o aktywność i właściwą reakcję w stosunku do osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu i potrzebujących pomocy. Nie przechodźmy obojętnie wobec człowieka, któremu grozi niebezpieczeństwo. Reagujmy – wystarczy telefon pod numer alarmowy 112, 997, lub 999. Możemy też skontaktować się z Centrum Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku dzwoniąc pod bezpłatny nr telefonu – 800 444 989. Jeden telefon może uratować ludzkie życie.

Więcej możesz przeczytać TUTAJ- (wykaz placówek udzielających wsparcia, silny mróz – porady).

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl