Bezpieczne Ferie w Białobrzegach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne Ferie w Białobrzegach

Data publikacji 23.01.2015

Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej w ramach działań Bezpieczne Ferie odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Białobrzegach. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.

Augustowscy Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Augustowie odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Białobrzegach. Mundurowi w ramach wspólnych działań „Bezpieczne Ferie” rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie zimowego wypoczynku. Policjanci przypomnieli uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych. Przestrzegali też przed wchodzeniem na zamarznięte akweny, instruowali w jaki sposób pomóc osobie pod którą załamał się lód oraz mówili jak unikać zagrożeń mogących wystąpić podczas zimowych zabaw. Funkcjonariusze Straży Granicznej rozmawiali z uczniami o zasadach zachowania się w strefie nadgranicznej oraz przestrzegali przed przypadkowym wejściem na pas drogi granicznej podczas wycieczek do lasu. Funkcjonariusze radzili także jak postępować w przypadku ataku groźnego psa oraz zaprezentowali pokaz tresury służbowego czworonoga Straży Granicznej.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl