Uratowany od zamarznięcia - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowany od zamarznięcia

Data publikacji 15.02.2012

 

Wczoraj augustowscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny narażonego na wychłodzenie organizmu. Dzięki reakcji osoby postronnej mężczyzna został uratowany przed zamarznięciem.

Wczoraj kilka minut przed godziną 19.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał sygnał o mężczyźnie potrzebującym pomocy. Z treści zgłoszenia wynikało, że na chodniku, przy ulicy Łaziennej w Augustowie leży mężczyzna. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali leżącego mieszkańca miasta od którego była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu. Po ustaleniu danych personalnych oraz miejsca zamieszkania mundurowi przekazali mężczyznę rodzinie.

Gdyby nie zainteresowanie i sygnał od przypadkowej osoby, augustowianin mógłby nie przeżyć nocy.

Augustowscy policjanci w dalszym ciągu apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby potrzebujące pomocy oraz właściwą reakcję i pomoc takim osobom. Pamiętajmy, że okres zimowy jest szczególnie trudny i niebezpieczny dla osób bezdomnych, w podeszłym wieku i nietrzeźwych. Niskie temperatury, opady śniegu i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób.

Nie bądź obojętny!!! Zareaguj! Zadzwoń na numer alarmowy Policji 997 (z telefonu komórkowego 112).

UDZIELAJĄC INFORMACJI DOTYCZĄCEJ MIEJSCA PRZEBYWANIA TAKIEJ OSOBY RATUJESZ JEJ ŻYCIE!!!

 

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl