Augustowscy Policjanci odwiedzili przedszkolaków - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Data publikacji 05.02.2015

W ramach działań „Bezpieczne Ferie”, augustowscy policjanci odwiedzili dzieci z Wesołego Przedszkola Krasnoludków Towarzystwa Przyjaciół dzieci oraz przedszkola Beniamin. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie.

W ramach działań „Bezpieczne Ferie” augustowscy policjanci odwiedzają dzieci i młodzież korzystającą z wypoczynku na terenie powiatu. W bieżącym tygodniu mundurowi skorzystali także z zaproszenia dzieci z przedszkola „Beniamin” oraz milusińskich z Wesołego Przedszkola Krasnoludków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W czasie spotkań mundurowi prezentowali najmłodszym podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta oraz opowiadali o swoim zawodzie. Kolejną część spotkania mundurowi poświęcili tematyce związanej z bezpieczeństwem najmłodszych w ruchu drogowym. Najmłodsi ćwiczyli także pozycję żółwia, którą stosuje się w razie ataku groźnego psa, a także dowiedziały się w jaki sposób postępować w przypadku kontaktu z osobą obcą. W związku z trwającymi feriami zimowymi funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną      z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku oraz przestrzegali przed chodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl