Rozbierana kolizja - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbierana kolizja

Data publikacji 05.02.2015

Augustowscy policjanci zatrzymali 26–letniego mieszkańca miasta, który po ucieczce z miejsca zdarzenia drogowego, w zimną noc, przebywał na zewnątrz prawie całkowicie rozebrany. Okazało się, że mężczyzna zdejmował swoją garderobę w trakcie ucieczki, aby nie wytropił go policyjny pies.

Dzisiejszej nocy na ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali w przydrożnym rowie rozbitego fiata, jednak w pobliżu nie było kierowcy. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania osoby, która mogła kierować autem. W pewnym momencie patrolujący okolicę funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu schował się za drzewem. Policjanci byli mocno zdumieni faktem, że w mroźną noc, 26–letni mieszkaniec Augustowa ma na sobie jedynie bieliznę. Mężczyzna przyznał policjantom, że kierował fiatem i wjechał do rowu. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia zdejmował z siebie i wyrzucał elementy garderoby (kurtkę, buty, spodnie), aby uniemożliwić wytropienie go przez policyjnego psa. Z uwagi na fakt, że mężczyzna był mocno wyziębiony, funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Ponadto pomysłowy kierowca był nietrzeźwy - badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz 26-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl