Pościg za kradzionym autem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za kradzionym autem

Data publikacji 27.02.2012

Po blisko 50 kilometrowym pościgu augustowscy policjanci zatrzymali 27 – letniego obywatela Litwy oraz odzyskali skradziony samochód. Auto którym jechał w minioną sobotę zostało skradzione na terenie Holandii.

Dzisiaj rano policjanci patrolujący ulice miasta, zauważyli skodę octavię przejeżdżającą głównym ciągiem komunikacyjnym przez miasto. Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać auto do kontroli. Na widok włączonych sygnałów błyskowych w radiowozie siedzący za kierownicą mężczyzna gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku Sejn. Próba podjęcia kontroli drogowej przerodziła się w dynamiczny pościg, podczas którego uciekinier kilkukrotnie zajeżdżał drogę policjantom i stwarzał sytuacje powodujące bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Po przejechaniu około 30 kilometrów kierowca skręcił w boczną drogę i leśnymi drogami kontynuował ucieczkę w kierunku miejscowości Dworczysko. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. W ślad za nim ruszyli policjanci, którzy po kilkunastometrowym pieszym pościgu zatrzymali go. Wykonane na miejscu czynności pozwoliły ustalić, że mężczyzną jest 27 – letni obywatel Litwy. Auto miało wyłamaną stacyjkę oraz zamek w drzwiach kierowcy. Po sprawdzeniu w zasobach informatycznych okazało się, że samochód w minioną sobotę został skradziony na terenie Holandii. Tablice, które były zamontowane na aucie zostały wcześniej skradzione na terenie Litwy. 27 – latek został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy, a samochód odholowany na policyjny parking. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 *wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl