Augustowscy policjanci zatrzymali podejrzewanych o napady na sklepy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci zatrzymali podejrzewanych o napady na sklepy

Data publikacji 15.03.2012

Augustowscy policjanci zatrzymali sześć osób w związku z napadami rabunkowymi na miejscowe sklepy. W samochodzie jednego z nich mundurowi odnaleźli kominiarki, rękawice oraz atrapę broni palnej. Cała szóstka dzisiaj zostanie doprowadzona do prokuratury.

Augustowscy policjanci otrzymali sygnał o napadzie rabunkowym na jeden ze sklepów przy ulicy Pierwszego Pułku Ułanów Krechowieckich. Z ustaleń mundurowych wynikało, że w godzinach popołudniowych nieznani sprawcy w kominiarkach wtargnęli do sklepu. Tam przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzowali personel, zmuszając do wydania pieniędzy z kasy, a następnie uciekli z gotówką. Do tego zdarzenia doszło w pierwszej dekadzie lutego bieżącego roku. Niespełna trzy tygodnie później do augustowskich policjantów dotarł sygnał o kolejnym tego typu zdarzeniu. Również tym razem sprawcy w niemal identyczny sposób zaatakowali jeden ze sklepów na ulicy Waryńskiego. W sumie w tych dwóch zdarzeniach łupem przestępców padła gotówka w kwocie blisko 8 tysięcy złotych. Policjanci wnikliwie analizowali okoliczności tych zdarzeń Podejrzewali, że za obydwu rozbojów mogli dokonać ci sami sprawcy. Ustalenia śledczych oraz żmudna i wnikliwa praca operacyjna i dochodzeniowa doprowadziła mundurowych do wytypowania, a następnie zatrzymania sprawców. Troje spośród podejrzewanych o związek z napadami osób zostało zatrzymanych w miniony wtorek wieczorem. Byli to mieszkający w Augustowie dwaj mężczyźni w wieku 21 i 22 lat oraz ich 18–letnia towarzyszka. Podczas przeszukania samochodu, w którym podróżowali mundurowi odnaleźli dwie kominiarki, rękawice oraz atrapę pistoletu. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie ustalili, kolejne 3 osoby podejrzewane związek z napadami. Wczoraj w ręce mundurowych wpadli mieszkający w Suwałkach 20-letek oraz jego dwaj augustowscy kompani w wieku 22 i 24-lat. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że czworo spośród zatrzymanej szóstki podejrzewanych jest dodatkowo o udział w kradzieży pieniędzy, do której doszło 23 lutego w jednym ze sklepów w Suwałkach. Dzisiaj wszyscy zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Augustowie.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl


Pliki do pobrania