Działania prędkość w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania prędkość w Augustowie

Data publikacji 19.03.2012

Ponad 70 skontrolowanych kierowców, z których 33 ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. To wyniki działań „Prędkość” augustowskiej drogówki przeprowadzonych w miniony weekend.

W miniony weekend funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie brali udział w wojewódzkich działaniach „prędkość”. Policjanci wykorzystali do działań ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w wideorejestratory. W czasie działań mundurowi skontrolowali ponad 70 pojazdów, z czego 33 kierowców ukarali mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości. Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to wciąż najpoważniejsza przyczyna tragicznych wypadków. Niezapięte pasy bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych często potęguje skutki zdarzeń. Dlatego podczas działań funkcjonariusze zwracali również uwagę na przestrzeganie obowiązków kierowców aut oraz kontrolowali stan ich trzeźwości. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl