Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2015 w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2015 w Augustowie

Data publikacji 02.06.2015

Wczoraj uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowe wzięli udział w happeningu przeciw uzależnieniom. Wydarzenie organizowane było w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2015”. Do działań przyłączyli się funkcjonariusze Straży Granicznej oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów – Lipowiec.

Wczoraj uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie wzięli udział w akcji profilaktycznej pod nazwą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Przedsięwzięcie jest inicjatywą promującą modę na życie wolne od uzależnień, której symbolem jest zryw wolnych serc, czyli gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund. Happening rozpoczął się przemarszem uczniów ulicami miasta, którzy trzymali ponad głowami transparenty z hasłami profilaktycznymi. Następnie uczestnicy marszu zgromadzili się na placu szkoły, gdzie przedstawiciel młodzieży odczytał odezwę społeczności PaT. Chwilę później wszyscy wzięli udział w zrywie wolnych serc i prawą dłonią płożoną na sercu wybijali jego rytm przez 60 sekund. Do działań przyłączyli się również funkcjonariusze Straży Granicznej oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów – Lipowiec. Mundurowi prezentowali uczniom pojazdy służbowe oraz elementy wyposażenia wykorzystywane przez nich w służbie. Zgromadzeni bardzo chętnie brali udział w pokonywaniu toru przeszkód przygotowanym przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl