Policjanci uratowali młodego mężczyznę - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali młodego mężczyznę

Data publikacji 14.06.2015

Augustowscy policjanci uratowali 18 – letniego mieszkańca gminy Lipsk. Dzięki podjętej przez mundurowych akcji reanimacyjnej młody mężczyzna odzyskał przytomność i został przekazany załodze karetki pogotowia.

W miniony piątek w godzinach rannych policjanci patrolujący ulice miasta otrzymali informację o młodym mężczyźnie, który potrzebuje pomocy. Ze zgłoszenia wynikało, że chłopak znajduje się w masywie leśnym przy ulicy Sejneńskiej w Augustowie. Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli do lasu, gdzie zauważyli 18 – letniego mieszkańca gminy Lipsk, który słaniał się na nogach. W czasie rozmowy z policjantami chłopak osunął się na ziemię i stracił przytomność. Po sprawdzeniu czynności życiowych okazało się, że jego tętno oraz oddech są niewyczuwalne. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia i natychmiast przystąpili do masażu serca. Dzięki trwającej niespełna dwie minuty reanimacji chłopak odzyskał przytomność i zaczął samodzielnie oddychać. Policjanci przekazali go przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl