Jabłuszko czy cytrynka? - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jabłuszko czy cytrynka?

Data publikacji 25.06.2015

Uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych wręczali kierowcom owoce. Kierowcy jeżdżący zgodnie z przepisami byli częstowani jabłkami, natomiast popełniający wykroczenia otrzymywali cytryny.

Wczoraj augustowskich policjantów odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie. Trzecioklasiści wyszli z inicjatywą zorganizowania działań pod nazwą „Jabłuszko, czy cytrynka”. Termin działań nie został wybrany przypadkowo. Uczniowie chcieli zasygnalizować, że zbliżają się wakacje i chcą, aby kierowcy podobnie jak w czasie roku szkolnego zwracali na nie uwagę. Przedsięwzięcie polegało na kontroli drogowej pojazdów podczas której funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców, wymagane dokumenty, sposób przewożenia dzieci oraz obowiązek jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie w ruchu drogowym zamiast mandatu otrzymywali od dzieci cytrynę, natomiast uczestnicy ruchu jadący zgodnie z przepisami w nagrodę byli częstowani jabłkami. Dodatkowo najmłodsi wręczali kontrolowanym wykonane własnoręcznie medale z wizerunkiem owoców. W czasie działań skontrolowano blisko 40 pojazdów. Ku zadowoleniu dzieci, zdecydowana większość kierowców otrzymała jabłka.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl