Drogi skok do wody - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Drogi skok do wody

Data publikacji 03.08.2015

Dwaj 26–letni mężczyźni wyskoczyli do wody z jednego ze statków odbywających rejs po augustowskich jeziorach. Funkcjonariusze ukarali ich 500 złotowymi mandatami karnymi. Dodatkowo mężczyźni będą musieli zapłacić grzywnę za poruszanie się poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych po zmierzchu.

Minionej soboty dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o dwóch mężczyznach, którzy wyskoczyli do wody ze statku odbywającego rejs po augustowskich jeziorach. Do zdarzenia doszło przy ujściu rzeki do jeziora Rospuda. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że kilku młodych mężczyzn wybrało się na rejs statkiem. Dalsze ustalenia wskazywały, że jeden z płynących kolegów obchodził tego dnia swój wieczór kawalerski. Z relacji zgłaszających wynika, że mężczyźni zachowali się głośno i przeszkadzali innym uczestnikom rejsu. Następnie funkcjonariusze ustalili, że chwilę po tym jak jednostka wpłynęła na rzekę Rospuda, dwaj 26–letni mieszkańcy Ełku wyskoczyli do wody. Kapitan natychmiast rzucił im koło ratunkowe i wzywał do powrotu na statek. Oni jednak ignorowali jego polecenia i pływali wpław. Po kilkukrotnych bezskutecznych prośbach kapitan poinformował mężczyzn, że wezwie na miejsce patrol Policji. Wówczas mężczyźni dopłynęli do brzegu i uciekli. Policjanci rozpoczęli ich poszukiwania wśród bagien otaczających rzekę. Po niespełna godzinie mundurowi napotkali dwóch przemoczonych mężczyzn idących drogą relacji Augustów – Suwałki, w kierunku Augustowa. Jak się okazało są to ci sami 26-latkowie, którzy w niekonwencjonalny sposób opuścili pokład rejsowego statku. W związku z zachowaniem podczas rejsu funkcjonariusze ukarali ich 500-złotowymi mandatami karnymi oraz dodatkowo 100-złotowymi mandatami, za poruszanie się bez wymaganych przepisami elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, po zmierzchu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl