O mały włos od tragedii - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O mały włos od tragedii

Data publikacji 04.08.2015

Policyjni wodniacy z Augustowa patrolując jezioro Rospuda uratowali tonącego mężczyznę. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji mundurowych nie doszło do tragedii.

Wczoraj po południu policjanci z Augustowa patrolując łodzią jezioro Rospuda zauważyli w pewnym momencie osobę, która walczy o utrzymanie się na powierzchni wody. Mężczyzna z podniesionymi rękoma zanurzał i wynurzał się, próbując przy tym wołać o pomoc. Mundurowi natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową i ruszyli w kierunku tonącego. Szybko dopłynęli na miejsce, gdzie zauważyli jak mężczyzna znika pod wodą. W ostatniej chwili funkcjonariusze złapali go za wystającą jeszcze ponad powierzchnię wody rękę i wciągnęli na pokład policyjnej łodzi. Po udzieleniu pierwszej pomocy mundurowi ustalili, że uratowany to 36-letni mieszkaniec Łodzi, który pływając rowerem wodnym wyskoczył z niego żeby się ochłodzić. Jak tłumaczył, w pewnej chwili zachłysnął się wodą, przestraszył i zaczął tonąć. Na szczęście niedaleko znajdowali się patrolujący jezioro policyjni wodniacy, którzy zauważyli niebezpieczną sytuację i od razu ruszyli z pomocą. Gdyby nie szybka i sprawna akcja mundurowych kąpiel mogłaby się zakończyć tragicznie.

Augustowscy policjanci ponownie apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Pamiętajmy również, aby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Policyjne dane pokazują, że to wciąż właśnie osoby nietrzeźwe toną najczęściej.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl