Kontynuacja działań ,,Plaża 2015” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontynuacja działań ,,Plaża 2015”

Data publikacji 21.08.2015

Po raz drugi w okresie letnim 2015 na Plaży Miejskiej w Augustowie funkcjonariusze augustowskiej Policji wspólnie z druhami z OSP Augustów – Lipowiec oraz ratownikami WOPR przeprowadzili działania w ramach akcji ,,Plaża 2015”. Głównym celem przedsięwzięcia było przedstawienie wypoczywającym nad wodą zagrożeń mogących wystąpić podczas wypoczynku nad wodą oraz zapobieganie przypadkom utonięć.

W dniu wczorajszym na plaży miejskiej w Augustowie augustowscy policjanci spotkali się z  druhami OSP Augustów – Lipowiec oraz przedstawicielami augustowskiego WOPR. Celem spotkania była akcja profilaktyczno-informacyjna skierowana do osób wypoczywających nad wodą. Funkcjonariusze Policji rozmawiali z plażowiczami o zagrożeniach mogących wystąpić w czasie korzystania z wodnych kąpieli oraz przestrzegali przed pływaniem po spożyciu alkoholu. Ratownicy WOPR oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej przedstawiali sposoby ratowania osób tonących oraz instruowali w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy osobie zagrożonej utonięciem. Działania były również dobrą okazją do doskonalenia współdziałania funkcjonariuszy Policji z innymi służbami w sytuacji zagrożenia na wodzie. Jednym z elementów przedsięwzięcia był pokaz współdziałania służb Policji i Straży Pożarnej podczas ratowania tonącego, przy wykorzystaniu policyjnej łodzi motorowej.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl