Trwają działania „Bezpieczna Droga do Szkoły” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają działania „Bezpieczna Droga do Szkoły”

Data publikacji 15.09.2015

Kontrole autobusów przewożących dzieci, monitorowanie ciągów komunikacyjnych, którymi przemieszczają się dzieci i młodzież szkolna, a także spotkania z uczniami i prelekcje o bezpieczeństwie, to wybrane elementy działań „Bezpieczna Droga do Szkoły” realizowanych przez augustowskich policjantów.

Trwa kolejny tydzień działań „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach ich realizacji funkcjonariusze w sposób szczególny dbają o bezpieczeństwo najmłodszych w rejonach szkół oraz patrolują ciągi komunikacyjne, którymi dzieci i młodzież przemierza codzienną drogę do szkoły. Jednym z elementów działań są również spotkania z uczniami szkół i przedszkoli. Wczoraj mundurowi spotkali się z dziećmi z augustowskiego Przedszkola nr 2, a dziś odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. W trakcie swoich wizyt mundurowi rozmawiali z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. W zajęciach wykorzystano elementy zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznać i przyswoić podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl