Augustowscy Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież

Data publikacji 16.10.2015

Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież oraz odzyskali skradzione przedmioty. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut kradzieży, a dzisiaj zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W nocy z wtorku na środę policjanci zatrzymali do kontroli audi. Samochodem jechało dwóch mieszkańców Suwałk w wieku 42 i 31 lat. Podczas szczegółowej kontroli auta mundurowi znaleźli w bagażniku pięć pilarek spalinowych, wiertnicę oraz agregat prądotwórczy. W wyniku dalszych czynności okazało się, że w pojeździe znajdują się przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzn do wyjaśnienia sprawy, którzy jak się okazało byli notowani wcześniej za podobne przestępstwa. Następnie okazało się, że przewożone autem przedmioty pochodzą z kradzieży. Augustowscy policjanci wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Augustowie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Dziś zatrzymani będą doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Augustowie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Pracujący nad nią funkcjonariusze będą teraz sprawdzać, czy mężczyźni mogą mieć związek z podobnymi zdarzeniami na terenie powiatu augustowskiego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl