Augustowskie działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowskie działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Data publikacji 23.10.2015

Wczoraj policjanci augustowskiej drogówki przeprowadzili kolejne już działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Adresatami przedsięwzięcia byli piesi uczestnicy ruchu drogowego, którzy w okresie jesieni są grupą szczególnie narażoną na uczestnictwo w zdarzeniu drogowym.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie prowadzili działania pn.: "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Adresatami działań byli piesi, którym zdarza się zapomnieć, że podobnie jak kierowcy pojazdów są uczestnikami ruchu drogowego  i powinni stosować się do przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Szczególną uwagę mundurowi zwrócili na pieszych bez elementów odblaskowych, poruszających  się poza terenem zabudowanym. Policjanci przypominali napotkanym o obowiązku używania odblasków, wręczali im opaski odblaskowe, a w dwóch przypadkach spotkanie z mundurowymi zakończyło się nałożeniem mandatów karnych. Termin działań nie został wybrany przypadkowo. Zapadający szybciej zmierzch, ograniczona widoczność, padające jesienne deszcze to okres, w którym niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są grupą szczególnie narażoną na uczestnictwo w zdarzeniu drogowym. Warto wspomnieć, że w przypadku zderzenia z pojazdem pieszy jest 10 razy bardziej narażony na śmierć, niż chroniony karoserią auta kierowca. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl