Trwa akcja ZNICZ 2015 - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa akcja ZNICZ 2015

Data publikacji 02.11.2015

Trwa policyjna akcja „Znicz 2015”. Od piątku augustowscy policjanci dbają o porządek i bezpieczeństwo, zwłaszcza na drogach, oraz pomagają mieszkańcom powiatu w dotarciu na groby swoich bliskich.

W miniony piątek rozpoczęła się ogólnopolska akcja ZNICZ. W tym czasie funkcjonariusze w sposób szczególny dbają o porządek w rejonach cmentarzy i bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie. Mundurowi nadzorują sytuację drogową w okolicach cmentarzy oraz w razie potrzeby kierują tam ruchem, aby zminimalizować utrudnienia komunikacyjne. Nad bezpieczeństwem modlących się czuwają również policjanci w ubiorach cywilnych.   

Wstępne podsumowanie akcji „Znicz” wskazuje, że niestety pomimo wielu policyjnych ostrzeżeń i apeli, na terenie powiatu augustowskiego doszło pięciu zdarzeń drogowych, funkcjonariusze nałożyli też ponad 20 mandatów karnych w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości przez kierujących.

Najpoważniejsze zdarzenie drogowe zaistniało w minioną sobotę, na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Podcisówek. Kilka minut przed godziną 7.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o kierowcy forda, który z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym. W wyniku wypadku trzy osoby poniosły śmierć na miejscu, dwie z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg tego tragicznego wypadku.

Na uwagę zasługuje również fakt, że mieszkańcy Augustowa nie są obojętni na kierowców, którzy decydują się na jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. W miniony piątek około 15.00 dyżurny augustowskiej Policji otrzymał informację o kierowcy zielonego opla, który rozbił zaparkowany na ulicy Zygmuntowskiej samochód i odjechał z miejsca zdarzenia. Po otrzymaniu informacji policjanci natychmiast pojechali we wskazany rejon i zatrzymali pojazd. Za kierownicą auta siedział 23 – letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny, wobec którego mundurowi musieli użyć siły fizycznej oraz kajdanek, w związku z jego agresywnym zachowaniem. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca ma ponad 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna za swoje postepowanie odpowie przed sądem.

Podczas tegorocznej akcji ZNICZ, funkcjonariusze przypominają również pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl