Bądźmy widoczni na drodze! Nośmy odblaski! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądźmy widoczni na drodze! Nośmy odblaski!

Data publikacji 20.11.2015

Policjanci augustowskiej drogówki przypominają, wszystkim pieszym o obowiązku używania elementów odblaskowych, podczas poruszania się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

Augustowscy policjanci w swojej codziennej służbie, patrolują drogi gminne i powiatowe po zapadnięciu zmierzchu. Mundurowi sprawdzają, jak piesi wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych. Wcześnie zapadający zmierzch i pogarszające się warunki drogowe powodują, że piesi stają się szczególnie narażoną grupą osób na uczestnictwo w zdarzeniach drogowych. Niejednokrotnie element odblaskowy może uratować ich życie. Niestety augustowscy mundurowi w minionym tygodniu napotkali aż 25 osób, które lekceważą przepisy oraz własne bezpieczeństwo. W 14 przypadkach spotkanie z policjantami zakończyło się ukaraniem mandatem karnym, a 11 pieszych zostało pouczonych. Policjanci apelują do pieszych o używanie elementów odblaskowych.

Bądźmy widoczny - nośmy odblaski!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl