Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niszczyli samochody i wybijali szyby, zostali zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 21.12.2015

Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch 22 – letnich mężczyzn. Jeden z nich jest podejrzany o zniszczenie samochodu. Drugi odpowie za uszkodzenie trzech aut, wybicie szyb w trzech mieszkaniach oraz kierowanie gróźb karalnych.

W nocy z soboty na niedzielę po godzinie 3.00 augustowscy policjanci otrzymali informację o zniszczeniu samochodu. Ze zgłoszenia wynikało, że idący ulicą Nadrzeczną młody mężczyzna zaczął kopać zaparkowanego opla, po czym uciekł w kierunku ulicy Kwaśnej. Po przybyciu we wskazany rejon mundurowi zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu pieszym uciekinier został zatrzymany. Okazało się, że jest to 22 – letni mieszkaniec miasta. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Straty jakie spowodował wstępnie zostały oszacowane na około 1000 złotych.

Niespełna dwie godziny później do augustowskich mundurowych wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące niszczenia mienia. Według zgłoszenia mężczyzna niszczył zaparkowane samochody na ulicy 3 – go Maja i Młyńskiej oraz wybijał szyby w oknach budynków przy tych ulicach. Z relacji zgłaszających wynikało, że wtargnął także przez drzwi balkonowe do jednego z mieszkań na parterze    i groził jego mieszkańcom. Groźby karalne kierował również do kobiety u której wcześniej wybił szybę w oknie. Po zatrzymaniu okazało się, że jest to 22 – letni mieszkaniec gminy Sztabin. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Do policjantów zgłosiło się sześć osób pokrzywdzonych działaniem mężczyzny. Okazało się, że 22 – latek uszkodził trzy samochody oraz wybił szyby w trzech mieszkaniach. Pokrzywdzeni łącznie oszacowali straty na prawie 3000 złotych. Dwaj 22 – latkowie zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Za swoje postepowanie odpowiedzą przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl