„Bezpieczne ferie” w przedszkolu - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne ferie” w przedszkolu

Data publikacji 20.01.2016

Augustowscy policjanci, w ramach realizowanych działań „Bezpieczne ferie”, przeprowadzili spotkanie z dziećmi w Przedszkolu nr 3 w Augustowie. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.

Dziś augustowscy policjanci skorzystali z zaproszenia dzieci z Przedszkola nr 3 w Augustowie. Spotkanie odbyło się w ramach działań „Bezpieczne ferie”. W pierwszej części prelekcji mundurowi przedstawili milusińskim wizerunek policjanta oraz mówili jakie elementy umundurowania odróżniają go od przedstawicieli innych służb mundurowych. Następnie funkcjonariusze przypominali najmłodszym o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować podczas zimowych zabaw. Radzili również jak postępować w przypadku ataku groźnego psa oraz jak postępować wobec obcych. W związku ze zbliżającymi się obchodami  Dnia Babci i Dziadka, dzieci otrzymały od policjantów kolorowanki profilaktyczne wraz dołączonymi ostrzeżeniami przed oszustwami popełnianymi na szkodę seniorów.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl