Nastolatek wiózł wujka i kolegę. Wszyscy byli pijani - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek wiózł wujka i kolegę. Wszyscy byli pijani

Data publikacji 04.07.2012

Policjanci z Posterunku Policji w Bargłowie Kościelnym zatrzymali do kontroli audi. Za kierownicą auta siedział 15-latek. Pasażerami był jego wujek i kolega. Okazało się, że cała trójka była pod wpływem alkoholu.

Wczoraj wieczorem, w miejscowości Dreństwo Policjanci z Posterunku Policji w Bargłowie Kościelnym zatrzymali do kontroli audi. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy. W czasie kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedział 15 – letni mieszkaniec Augustowa. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na fotelu obok siedział jego wujek a zarazem właściciel pojazdu. 46 – letni mężczyzna wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę po alkoholu. W jego przypadku urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu. W aucie znajdował się jeszcze nastoletni kolega kierowcy u którego alkomat wykazał ponad promil alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności policjanci przekazali nastolatków pod opiekę rodziców. Teraz 15-letni kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Jego wujek będzie odpowiadał za udostępnienie pojazdu osobie nietrzeźwej nie posiadającej uprawnień.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl