Uwaga na oszustów!!! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów!!!

Data publikacji 04.03.2016

Dwie nieznajome kobiety weszły do mieszkania starszej pani w gminie Rajgród i zabrały z mieszkania znaczną kwotę pieniędzy. Najprawdopodobniej te same kobiety wczoraj próbowały okraść mężczyznę w gminie Sztabin. Na informację o zbliżającym się patrolu Policji pośpiesznie odjechały zielonym oplem vectra.

W minioną środę na terenie gminy Rajgród doszło do kradzieży pieniędzy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że do jednego z domów zapukały dwie kobiety o ciemnej karnacji skóry, które oświadczyły, że pochodzą z Syrii i zbierają odzież dla uchodźców. W między czasie jedna z nich poprosiła 90 – letnią domowniczkę o szklankę ciepłej wody z cukrem. Życzliwa staruszka wpuściła je do domu. Po jakimś czasie do mieszkania wrócił syn starszej pani, który po wysłuchaniu opowieści o wizycie dwóch nieznajomych, od razu zorientował się, że mogło dojść do przestępstwa. Jego przypuszczenia potwierdziły się. Z domu zginęła znaczna kwota pieniędzy. Policjanci ustalili, że prawdopodobnie te same kobiety próbowały okraść innego mieszkańca wsi. Mężczyzna jednak wykazał się czujnością i nie wpuścił złodziejek do domu. Z policyjnych ustaleń wynika, że kobiety poruszają się zielonym oplem vectra na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Razem z nimi jest mężczyzna, który kieruje autem.

Do podobnego zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Sztabin. Augustowscy policjanci otrzymali informację o dwóch kobietach, które w podobny sposób próbowały dostać się do mieszkania. Przed bramą posesji, z uruchomionym silnikiem stał zaparkowany zielony opel vectra na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Mężczyzna od razu zorientował się, że chodzi o próbę kradzieży i powiadomił Policję. Kobiety dowiedziawszy się o nadjeżdżającym patrolu Policji pośpiesznie wsiadły do samochodu i odjechały w nieznanym kierunku.   

Apelujemy o ostrożność! Prosimy także o wzmożenie sąsiedzkiej czujności. Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do mieszkania obcych, niezapowiedzianych osób. Oszuści i złodzieje używają różnych sposobów, aby nas wykorzystać – proszą o szklankę wody udając zasłabnięcie, chcą napisać wiadomość dla nieobecnego sąsiada, rozmienić pieniądze, sprzedać jakiś towar itp. Ich wyobraźnia nie zna granic. Dlatego bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać!