Podsumowanie wielkanocnego weekendu - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie wielkanocnego weekendu

Data publikacji 29.03.2016

Z policyjnych podsumowań wynika, że podczas minionego świątecznego weekendu funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Na drogach powiatu augustowskiego doszło do 5 kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

Jak wskazują policyjne podsumowania miniony świąteczny weekend nie obfitował  w poważne zdarzenia kryminalne. Na drogach powiatu augustowskiego funkcjonariusze odnotowali natomiast 5 zdarzeń w ruchu drogowym, których uczestnicy nie odnieśli poważnych obrażeń ciała. W świąteczny poniedziałek augustowscy mundurowi zatrzymali 3 osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 45 – letni mieszkaniec gminy Płaska, który kierował fordem mając w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali również 24 – letniego kierowcę motoroweru, który na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Po krótkotrwałym pościgu trafił jednak w ręce policjantów. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów, a motorower którym jechał jest niezarejestrowany i nie posiada badań technicznych. Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl