Nowy ogólnodostępny alkomat w augustowskiej komendzie Policji - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy ogólnodostępny alkomat w augustowskiej komendzie Policji

Data publikacji 22.04.2016

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie odbyło się uroczyste przekazanie ogólnodostępnego urządzenia do badania stanu trzeźwości. Każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości.

Dzisiaj augustowscy policjanci otrzymali ogólnodostępne urządzenie do badania stanu trzeźwości. Alkomat został sfinansowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach i został uroczyście przekazany podinsp. Arkadiuszowi Bobowiczowi Komendantowi Powiatowemu Policji w Augustowie, przez Dyrektora ośrodka Pana Henryka Grabowskiego, w obecności członka zarządu Województwa Podlaskiego Pana Bogdana Dyjuka oraz Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Pana Leszka Lulewicza. Urządzenie zostanie zamontowane w pomieszczeniu recepcyjnym Komendy Powiatowej Policji w Augustowie i będzie służyło każdemu, kto będzie odczuwał potrzebę zbadania swojego stanu trzeźwości zanim usiądzie za kierownicą samochodu. Badanie jest prostą i bezpłatną czynnością. Polega na umieszczeniu w urządzeniu jednorazowej słomki, w miejscu do tego przeznaczonym, wdmuchnięciu odpowiedniej ilości powietrza i odczytaniu otrzymanego wyniku.

Augustowscy policjanci przypominają:  Jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Należy przy tym zwrócić uwagę, że próg trzeźwości to 0,19‰ a wartość 0,2‰ jest już wykroczeniem.  Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰, wówczas  stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178§1 KK.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –