By droga do szkoły była bezpieczna - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

By droga do szkoły była bezpieczna

Data publikacji 03.09.2012

Rozpoczęły się ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Augustowscy policjanci wzięli udział w inauguracji roku szkolnego.

Równolegle z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci rozpoczęli ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mając na względzie bezpieczeństwo najmłodszych uczniów mundurowi zapowiedzieli swój udział w lekcjach dotyczących wychowania komunikacyjnego w okresie roku szkolnego. Nad bezpieczeństwem uczniów zmierzających na rozpoczęcie roku szkolnego czuwali funkcjonariusze na ruchliwych skrzyżowaniach w mieście. Duchowni, przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele służb mundurowych wzięli udział w inauguracji roku szkolnego w nowej siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie. Podczas uroczystości policjanci odczytali, a następnie przekazali dyrekcji szkoły Apel Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji skierowany do rodziców, uczniów oraz grona pedagogicznego.

Apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i zachowanie szczególnych środków ostrożności, szczególnie w rejonie szkół. Pamiętajmy, że reakcje dzieci na drodze nie zawsze są przewidywalne, a to w połączeniu z nadmierną prędkością rozwijaną przez kierowców może doprowadzić do tragedii. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl