Zlikwidowana uprawa konopi - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana uprawa konopi

Data publikacji 06.09.2012

Dzięki współdziałaniu augustowskich policjantów i celników z Suwałk udało się zatrzymać dwóch młodych mężczyzn nielegalnie uprawiających konopie. Zabezpieczonych zostało także 16 krzaków tej rośliny i blisko 85 gramów marihuany. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Augustowscy policjanci zostali poinformowani przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Suwałkach o odnalezieniu na leśnej polanie niedaleko miejscowości Bryzgiel w gminie Nowinka nielegalnej uprawy konopi. Wczoraj około godziny 16.30, w wyniku intensywnej pracy, mundurowi z Augustowa we wskazanym miejscu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn zajmujących się hodowlą 16 roślin, do której się przyznali. Dodatkowo, oprócz zabezpieczonych blisko półmetrowych krzaków, policjanci w trakcie sprawdzania miejsc zamieszkania 22 i 26-latka znaleźli prawie 85 gramów suszu roślinnego. Po wstępnych badaniach okazało się, że jest to najprawdopodobniej marihuana, a rośliny to konopie indyjskie, z których można było uzyskać nawet 1200 gramów gotowego środka odurzającego o czarnorynkowej wartości ponad 40 tysięcy złotych. Teraz postępowaniem dwóch suwalczan zajmie się sąd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl