Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci odnaleźli dwójkę turystów, którzy zabłądzili na bagnach

Data publikacji 22.07.2016

Dwoje turystów zabłądziło na trudno dostępnym terenie bagiennym. Po około dwugodzinnych poszukiwaniach odnaleźli ich augustowscy policjanci. W poszukiwaniach pomógł policyjny pies. Mężczyzna z urazem nogi trafił do szpitala, natomiast towarzysząca mu kobieta została przewieziona do ośrodka w którym byli zakwaterowani.

Wczoraj około godziny 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o parze rowerzystów, która podczas wycieczki zabłądziła na bagnach. Z policyjnych ustaleń wynikało, że, dwoje mieszkańców Krakowa zwiedzało Augustowszczyznę na rowerach. Podczas powrotu do miejsca zakwaterowania, rowerzyści wjechali w teren bagienny, gdzie 41 – letni mężczyzna doznał urazu nogi i nie dał rady dalej się poruszać o własnych siłach. Turyści mieli problem z określeniem swojego dokładnego położenia. Z przekazanych w rozmowie telefonicznej informacji wynikało, że znajdują się oni na bagnach, w rejonie śluzy Borki, w gminie Augustów. Po przybyciu we wskazany rejon funkcjonariusze znaleźli się w miejscu całkowicie niedostępnym dla samochodów. Następnie wykorzystali psa tropiącego, który prowadził ich w głąb bagien. Policjanci w między czasie nawiązywali kontakt telefoniczny ze zgłaszającym, który naprowadzał ich na swoją pozycję. Po przebyciu około 5 km od pojazdu, udało im się nawiązać kontakt głosowy z turystami. Podążając za okrzykami przedarli się przez zarośla i w szuwarach zauważyli dwójkę wycieńczonych ludzi. Policjanci wzięli ich rowery i wskazali drogę do wyjścia z bagien. Po wydostaniu się z bagien funkcjonariusze wezwali na miejsce patrol pełniący służbę z wykorzystaniem Quadów. Dzięki czterokołowym pojazdom terenowym, policjanci dostarczyli mieszkańców Krakowa wraz z rowerami do radiowozu. Następnie radiowozem przetransportowali mężczyznę do czekającej przy śluzie Borki karetki pogotowia. Towarzyszącą mu 48 – letnią kobietę odwieźli do ośrodka wczasowego, w którym byli zakwaterowani.      

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl