Zatrzymany 19 - latek - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 19 - latek

Data publikacji 21.09.2012

Dzięki właściwej postawie świadków i szybkiej interwencji augustowskich mundurowych zatrzymano 19 – letniego wandala. Młody mężczyzna jest podejrzany o zniszczenie samochodów oraz wybicie szyb.

Dzisiaj kilka minut po północy augustowscy policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który niszczy samochody zaparkowane na Osiedlu Śródmieście. Z treści zgłoszenia wynikało, że sprawca kopie w lusterka i wyrywa wycieraczki z tylnych szyb aut. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam świadkowie zdarzenia wskazali sprawcę zniszczeń. Po chwili funkcjonariusze na ulicy Mickiewicza zatrzymali 19 – letniego mieszkańca Augustowa. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że na pobliskich parkingach stoi 12 uszkodzonych samochodów. W dziesięciu z nich są wyrwane wycieraczki tylnych szyb, a w dwóch uszkodzone i wyrwane lusterka. Ponadto mundurowi stwierdzili, że w budynku biblioteki miejskiej oraz w jednym z balkonów są wybite szyby. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl